Trwałość, niezawodność i ciekawy designe – to dlatego tak wiele osób wybiera kostkę brukową. Poza materiałem ważne jest również jej ułożenie. Dlatego istotny jest wybór odpowiednie firmy. Tylko takie połączenie gwarantuje nasze pełne zadowolenie.

Firma brukarska – na co zwrócić uwagę

Wiele firm brukarskich oferuje swoje usługi. Dosyć dużo z nich konkuruje ze sobą. Ogłoszenia można znaleźć nie tylko w internecie, ale i w gazetach. Firmy brukarskie również reklamują się w w radiu, jak i stosują lokowanie produktu, także w telewizji. Przez to wydają duże pieniądze na rozreklamowanie usług, nie skupiają się na najważniejszym, a jest nim renoma. Przy wyborze przede wszystkim należy zwrócić uwagę na renomę firmy brukarskiej oraz opinie o jej usługach. Tu ważne są referencje wydane przez klientów, które można znaleźć na stronie internetowej, blogu, jak i forum tematycznym.
Niezwykle istotne jest doświadczenie. Zatem wieloletnia działalność na rynku, sprawia, że oferowane usługi są najwyższej jakości, dzięki temu firma utrzymuje się na rynku już od tylu lat. Ciągłe inwestowanie w szkolenia, wiedzę oraz materiały i narzędzia odbija się na precyzyjnie wykonanej pracy. Polecana firma brukarska powinna również wykonywać projekty, na podstawie preferencji klientów, a nie układać kostkę ” na oko” mówiąc, że teren mały stąd jest to łatwe. A wcale nie jest, niezależnie od wielkości placu, czy ogrodu istotne jest dokładne zaplanowanie i zaprojektowanie. Jak wiadomo bywają i takie sytuacje, że potencjalny klient nie ma kompletnie pomysłu co sprawia, że odpowiednio wykwalifikowani pracownicy powinni nie tylko doradzić, ale także wykonać projekt tzw. „od zera”. Również pracownicy powinni nadążać za najnowszymi trendami, jak i znać style począwszy od klasycznego, przez retro, a także modernistyczny, czy rustykalny. Stąd jeżeli klient będzie chciał taras wykonany w stylu rustykalnym, to projektant nie może mieć problemu z jego zaplanowaniem. Nawet z najbardziej wymyślnym zadaniem musi sobie poradzić.

Firma do układania bruku– nie cena, a jakość jest istotna

Można znaleźć wiele rodzajów kostki brukowej. Przede wszystkim przy wyborze nie można kierować się tylko ceną. Najlepiej unikać słabej jakości materiałów, gdyż już po krótkim czasie może zacząć się zużywać i wyglądać nieestetycznie. To samo tyczy się firm brukarskich. Te reklamujące się najniższą ceną nie mogą oferować dobrej jakości usług. Ważne jest, aby firma zatrudniała najlepszych fachowców, zatem pracodawca musi ich również opłacić. Ponadto używają oni w swojej pracy nowoczesnych narzędzi, które są również bardzo drogie, natomiast dzięki nim ich praca wykonywana jest precyzyjnie.
Do każdego zlecenia podchodzą indywidualnie, zapewniając doskonałą jakość usług i zadowolenie klientów. Stąd najlepiej znaleźć firmę, która nie reklamuje się jako najtańsza, bo niska cena może świadczyć o niskiej jakości usług. Źle wykonana praca to nie tylko zmarnowany materiał i pieniądze, ale również twój czas i nerwy.

Równie istotne jest wykonanie kosztorysu, gdzie uwzględniony zostanie zarówno materiał, jak i robocizna. Oczywiście każdy etap musi być szczegółowo opisany, gdyż klient ma prawo poznać wszystkie koszty, aby mógł zaplanować budżet. Kosztorys jest najważniejszym dokumentem, przy planowanym układaniu kostki, jest on także podstawą do późniejszych rozliczeń z wykonawcą. Oczywiście wykonanie samego kosztorysu do niczego cię nie zobowiązuje, nie powinieneś ponosić z tego tytułu dodatkowych kosztów.
Warto wybierać firmy, które w swojej ofercie mają również szeroki katalog różnych rodzajów kostki brukowej. Klient ma możliwość zobaczenia bogatej oferty, jak i poznania walorów wszystkich materiałów.

Można zdecydować się na kostkę brukową przemysłową, która polecana jest szczególnie przy dużych metrażach np. wielkich parkingach, jak i terenach wokół hali. Dla prywatnych klientów lepszym wyborem będzie kostka brukowa szlachetna, która może mieć powierzchnię płukaną, szczotkowaną, łupaną, postarzaną, jak i strukturalną, stąd dedykowana jest do różnych projektów. Istotny jest także wybór materiału, z którego została ona wykonana. Kostki betonowe pomimo niskiej ceny, są trwałe i odporne oraz występują w szerokiej palecie kolorystycznej. Dla amatorów kamieni naturalnych i ekskluzywnego stylu polecana jest kostka kamienna, która idealnie sprawdzi się w stylizowanych ogrodach czy prywatnych parkingach. Dlatego wybór materiału jest także ważny, gdyż przekłada się na trwałość powierzchni, na której został położony. Należy więc wybierać firmę, która sama produkuje kostki, bądź zakupuje materiał u sprawdzonego kontrahenta, nie w markecie budowlanym, gdzie jej jakość i wygląd pozostawiają wiele do życzenia.

Umowa i gwarancja kluczem do sukcesu

Jeżeli jesteś zainteresowany usługami określonej firmy wszystkie szczegóły należy uzgadniać osobiście, a nie telefonicznie. Trzeba umówić się na spotkanie z potencjalnym wykonawcą, gdzie dokona on pomiarów całego terenu, jak i pokaże ci wybór oferowanych materiałów. To tylko rozmowa wstępna, następnie powinieneś spotkać się tym razem z projektantem i powiedzieć mu jak chcesz, aby wyglądał twój projekt, i na tej podstawie projektant go wykona. Po tym wszystkim, jeżeli zaakceptujesz projekt i będziesz pewny, że spełnia on twoje wymagania, możesz poznać kosztorys. Dopiero wtedy warto podpisać umowę, o ile wszystkie punkty są dla ciebie zrozumiałe oraz uczciwe. W umowie musi znaleźć się punt, dotyczący terminu wykonania, którego wykonawca musi przestrzegać. Jeżeli termin nie zostanie dotrzymany firma brukarska płaci ci za każdy dzień zwłoki, ta kwota zostanie finalnie odliczona od późniejszej zapłaty za usługę. Oczywiście, w takiej sytuacji, możesz również rozwiązać umowę i nie poniesiesz z tego tytułu żadnej kary. Na końcu umowy musi się znaleźć przede wszystkim gwarancja. Powinna ona obejmować nierówności powierzchni, jak i jej osiadanie, czy zniszczenie. W takiej sytuacji firma brukarska na swój koszt naprawia wszystkie błędy. Warunkiem, aby móc z niej skorzystać jest eksploatowanie kostki zgodnie z jej przeznaczeniem oraz radami fachowców. Oczywiście po wykonaniu usługi powinieneś otrzymać również fakturę. Gwarancja na pracę powinna wynosić około 2-3 lat, natomiast na materiał, w zależności od jego rodzaju, od rok do pięciu lat.

Zatem niewątpliwie umowę trzeba podpisać, aby móc ją egzekwować, tak samo ważna jest gwarancja. Dobrą firmę brukarską poznasz zatem po tym, że obie te rzeczy oferuje. Prawdziwi fachowcy nie boją się swoich błędów, bo ich nie popełniają.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *